Кредитные брокеры

Найчастіше люди уявляють собі кредитних брокерів, як офіційних представників банківських установ. Але чи так це насправді? Розбираємося разом з «Мані-Кредит» в тому, як вибрати брокера з розумом.

Насправді, кредитні брокери – це приватні особи, які надають посередницькі послуги. Вони знаходять фінансову установу, яка готова надати кредит їх клієнтам, і передають майбутньому позичальникові інформацію про таких банках або кредитних компаніях.

Як це виглядає на практиці:

Клієнт звертається до брокера, вважаючи, що він отримує кредит безпосередньо від нього.
Брокер підшукує фінансові компанії, які можуть видати кредитні кошти в потрібному розмірі і з тим пакетом документів, які може надати позичальник.
Потім брокер допомагає позичальникові зібрати пакет документів і заповнити анкети так, щоб банк розглянув їх без зволікань.
В результаті позичальник оплачує послуги брокера, але ось кредит він отримує і виплачує все одно безпосередньо банку або фінансової компанії.
Брокери просто надають інформаційні послуги, не більше. І з цієї причини серед кредитних брокерів є як дійсно професійні помічники, так і ті, хто прагне заробити на довірливості і недосвідченості своїх клієнтів.

Шахраїв серед кредитних брокерів, на жаль, вистачає. І розпізнати їх можна за наступними критеріями:

  • Занадто висока комісія за надання послуг: якщо ваш брокер вимагає з вас оплату в розмірі понад 5% від суми кредиту, великий шанс, що він нечистий на руку.
  • Якщо брокер може зробити для вас фальшиві довідки – краще не зв’язуватися з ним.
  • Якщо брокер діє неофіційно, через нібито наявного інсайдера у фінансовій організації, він швидше за все, шахрай.
  • Якщо реєстраційні документи брокера викликають у вас сумнів або він просто не надає вам їх – це теж поганий знак.

Тому, якщо ви на 100% не впевнені в якості послуг брокера, краще не ризикувати і або взяти кредит в банку самостійно, або, що простіше, звернутися в кредитну організацію.

Відмінність кредитної компанії в першу чергу в тому, що вона сама надає грошові кошти позичальникам, а не діє в якості посередника. Ви отримуєте на руки договір з безпосереднім кредитором, Не платите зайвих комісій за оформлення кредиту, а отримати гроші у приватних фінансових компаній набагато простіше, ніж у банку. Так навіщо переплачувати брокеру, якщо можна з легкістю отримати потрібну вам суму у фінансовій компанії?